Anul 1994. Din afara spaţiului, a sosit o planetă fugară, interpunându-se între Pământ şi Lună şi declanşând distrugerea cosmică! Civilizaţia omului este aruncată în ruină! Două mii de ani mai târziu, Pământul renaşte… O lume stranie se ridică din nou din cea veche: o lume plină de sălbăticie, ştiinţe super-avansate şi vrăjitorie. Dar un singur om luptă pentru dreptate! Cu tovarăşii lui, Ookla Mok şi prinţesa Ariel, el îţi concentrează puterea, curajul şi fabuloasa sabie a Soarelui împotriva forţelor răului. El este Thundarr barbarul!
Textul de mai sus (pe care-l puteţi vedea pe YouTube AICI) este introducerea la seria de desene animate, intitulată Thundarr barbarul (Thundarr, the Barbarian) şi care a avut parte de două sezoane: între 1980-1981 (13 episoade) şi între 1981-1982 (8 episoade).
În serial, se explică faptul că Luna a fost spartă în 2 bucăţi în anul 1994, dar, datorită gravitaţiei, cele două bucăţi de Lună s-au reîntregit, orbitând cam la aceeaşi înălţime cum era Luna odinioară. Luna spartă, dar şi Pământul devastat au fost consecinţele trecerii prin apropiere a unei planete fugare (ce aduce mai mult a cometă) şi care a cauzat schimbări în climatul şi geografia planetei. “Thundarr barbarul” a fost o simplă animaţie de televiziune de la începutul anilor 1980, destinată copiilor şi tineretului.
Acum, ţinând cont de faptul că NASA ştia de posibila existenţă a planetei X încă de la începutul anilor 1980 (vezi mai multe detalii în articolul următor: http://www.lovendal.net/wp52/planeta-x-si-steaua-mortii-au-fost-descoperite-inca-de-acum-30-de-ani-iar-noua-ni-s-a-ascuns-acest-lucru/), e posibil ca cei care au realizat scenariul lui “Thundarr barbarul”să fi ştiut de această descoperire, dar şi de posibilul impact devastator asupra Pământului? Poate că nu era anul 1994 data corectă a impactului, dar n-ar fi posibil ca prin acest serial, forţele oculte din spatele industriei de entertainment din SUA să fi transmis generaţiilor tinere un avertisment pentru a se pregăti la maturitate pentru ce e mai rău? Poate că ceea ce spun e doar o fabulaţie, dar eu mi-am făcut datoria să v-o aduc la cunoştinţă…
Alte articole asemanatoare
- ATENTIE! Toate articolele cu sigla "EXCLUSIV" sunt create/traduse de acest site si nu pot fi copiate pe alte site-uri decat cu acordul administratorului acestui site (E-mail: lovendal@lovendal.net). In caz contrar, se va face plangere la host-ul acelor site-uri, precum si la gestionarul de domenii (.ro, .com, .net, .org etc.) pentru suspendarea acelor siteuri ca urmare a incalcarii drepturilor de autor.
FORUMUL LUI LOVENDAL - Ultimele postari
| India si 2012 de BoGdAnRaX | Today at 02:12:00 | |
| Nibiru - Planet X - Eris de BoGdAnRaX | Today at 01:59:49 | |
| Anunnaki si Nibiru de BoGdAnRaX | Today at 01:07:24 | |
| SOS:Mass-Media Romaneasca in impas! de Profetul | Mai 17, 2012, 21:52:26 21:52 | |
| Răspuns: Istorie inventata de Yiu Lianno | Mai 17, 2012, 21:43:31 21:43 | |
| Răspuns: Din realizarile Tov. Ion Iliescu de Yiu Lianno | Mai 17, 2012, 21:40:06 21:40 | |
| Credeti ca democratia si libertatea vor dura la nesfarsit? de Profetul | Mai 17, 2012, 21:13:55 21:13 | |
| Răspuns: Din realizarile Tov. Ion Iliescu de Noctis | Mai 17, 2012, 21:02:16 21:02 |





mihaitza
Postat pe 4 Feb 2012 la 20:03lovendal eu nu prea intzeleg…odata zici ca nasa stia ca exista aceasta planeta de 30 de ani,odata ca ea n uexista si ca e o pacaleala a lui sitchin…imi potzi explica te rog???mersi mult…bravo pt munca pe care o prestezi
DemonAlex
Postat pe 4 Feb 2012 la 20:04Asta da articol!Sunt de acord cu tine domnule Lovendal,poate ei chiar au vrut prin acel serial animat sa ne introduca in subcostient un ,,avertisment”.Asteptam sa vedem ce se va intampla!
anda
Postat pe 4 Feb 2012 la 20:37Ba, eu cred ca anunta invazia de “minti bolnave” pe care o savuram din plin astazi. Ce alti …. aliens mai asteptati in 2012?
Lovendal
Postat pe 4 Feb 2012 la 20:38Draga mihaitza, adevarul nu-l poate sti nimeni. Nu sunt de acord cu interpretarea lui Sitchin, dar cred in articolele aparute acum 30 de ani in presa americana. Asa ca m-am ferit sa folosesc cuvantul Nibiru, ci planeta X.
zhadum
Postat pe 5 Feb 2012 la 00:42sunt curios cum ar fi crezut acei oameni ca ne vom putea pregati in cazul unui impact cu un corp din spatiu …construind beciuri si facand provizii de faina???sa fim seriosi!!!!daca un corp ceresc de dimensiuni mari ar lovi pamantul mai bine iti doresti sa mori in momentul impactului sau imediat dupa impact decat sa supravietuiesti!!!efectele ar fi atat de catastrofale incat chiar si ascuns intr-un buncar pentru cativa ani cand vei iesi din ascunzatoare iti vei fi dorit sa fi murit ….
General
Postat pe 5 Feb 2012 la 18:22Vizionati : SECRETELE INTERZISE ALE PAMANTULUI-DOCUMENTAR-IMAGINEA DE ANSAMBLU
mihaivladu
Postat pe 6 Feb 2012 la 18:26Cu siguranta asa e! La fel si desenele cu Chip si Dale. Nici nu va puteti inchipui cate mesaje ascunse au. Despre tot ce va puteti inchipui, precum si despre ce nici gandul nu va poate duce vreodata. Urmariti Chip si Dale si veti intra in posesia adevarului suprem.
De unde ştia Disney în 1940 (în animaţia "Fantasia") de efectele devastatoare ale planetei Nibiru asupra Pământului? | Secretele lui Lovendal - Nr.1 in Romania in conspiratii si mistere
Postat pe 30 Mar 2012 la 08:05[...] nu e prima animaţie care ne prezintă asemenea informaţii. Aşa cum scriam în februarie 2012 (http://www.lovendal.net/wp52/serialul-de-desene-animate-thundarr-barbarul-de-la-inceputul-anilor-80-…), în serialul de desene animate Thundarr Barbarul de la începutul anilor 1980 ni se vorbeşte [...]